Poduszka z gryki Martex Materace
Blog

5 powodów, dla których warto wybrać poduszkę z łuski gryki

W różnego rodzaju publikacjach dotyczących zdrowego trybu życia pojawiają się wzmianki o prozdrowotnych właściwościach poduszek z gryki. Czy faktycznie warto używać poduszki gryczanej do spania? Jakie właściwości powodują, że jest lepsza od tradycyjnej poduszki puchowej? W tym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

  • Jest hypoalergiczna

poduszki z gryki Martex materaca - przyjazne alergikom

Gryka zawiera w swoim składzie taniny organiczne, co sprawia, że ma właściwości przeciwzapalne, zapobiegając rozwojowi bakterii gram-dodatnich i gram-ujemnych, pleśni grzybów i roztoczy. Dlatego jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików, osób cierpiących na astmę lub choroby o podłożu dermatologicznym takie jak na przykład łuszczyca.

  • Dostosowuje się do kształtu ciała, zapewnia podparcie dla kręgosłupa

Martex materace - poduszka z gryki dostosowanie do ksztaltu cialaŁuski gryki, którą wypełnione są poduszki to elastyczna, a nie zbita masa. Dzięki temu idealnie dopasowują się do kształtu ciała, ale ich położenie pozostaje stałe. Nie odkształcają się i nie sprężynują. Inaczej układa się poduszka gdy śpimy na boku, a inaczej – gdy śpimy na plecach. Dzięki optymalnemu podparciu głowy mięśnie rozluźniają się, drogi oddechowe nie są w żaden sposób uciskane, co zapobiega chrapaniu. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z chorobami kręgosłupa, bólem szyi i ramion. Jeżeli chcemy, żeby poduszka była bardziej elastyczna, wystarczy odsypać część wkładu. Różne rozmiary dostępnych poduszek – od 40x40cm do 70x80cm sprawi, że każdy dobierze optymalny dla siebie produkt.

  • Reguluje dopływ powietrza i stopień wilgotności, pozostaje świeża

poduszki z łuski gryki Martex materace - odpływ wilgociPomiędzy łuskami gryki w poduszce znajdują się mikroszczeliny, co zapewnia stały przepływ powietrza. Poduszka nie nagrzewa się, utrzymuje stałą temperaturę. Latem jest chłodna, zimą – ciepła. Ponadto, gryka ma silne właściwości higroskoopijne, więc wchłania wilgoć pochodzącą z naszego ciała. Jednocześnie następuje szybka wymiana powietrza.

poduszka z gryki - Martex materace

Te właściwości przyczyniają się do lepszego przepływu krwi, a co za tym idzie, do lepszego natlenienia mózgu. Co więcej – poduszka z wsadem z gryki przy odpowiednim użytkowaniu zawsze pozostaje świeża. Produkty tego rodzaju mają zastosowanie w profilaktyce antyodleżynowej, przy dolegliwościach reumatycznych i w stanach po przebytych urazach.

  • Pomaga zachować zdrowie i ….młodość!

poduszka z gryki Martex materace - antyoksydantyŁuska gryczana zawiera 6 flawonoidów: isoritexim, rutynę, orientin, vitexin, guercetin oraz isoorientin.  Jak wszyscy wiemy, rutyna jest naturalnym związkiem, który wzmacnia odporność. Flawonoidy to antyoksydanty, więc eliminują rozwój wolnych rodników. Dodatkowo, wsad w poduszkach z gryki emituje jony ujemne, co pozwala na wytworzenie biopola przyjaznego dla człowieka.

  • Będzie długo służyć

martex materace poduszka z gryki niezawodnaPoduszka z gryką do spania może nam służyć nawet 2 lata. Badania wykazują, że ocierające się o siebie łuski uwalniają  substancje lecznicze powoli, a więc właściwości wkładu długo się utrzymują.

Nie bez znaczenia pozostaje właściwe użytkowanie poduszki z wypełnieniem z gryki. Ważne jest pozostawianie jej na dzień bez żadnego przykrycia, aby łuski mogły wymienić z powietrzem wilgoć wchłonięta w nocy.

Aby poduszka z wsadem z gryki służyła jak najdłużej, raz w miesiącu należy ją odświeżyć i zdezynfekować wystawiając na działanie promieni słonecznych lub wkładając na kilka godzin do zamrażalnika. Jak prać poduszkę z gryki? Nic prostszego. Wystarczy wysypać wsad, a samą poszewkę uprać tak jak pierzemy pościel.

Dla kogo poduszka z gryki? Odpowiedź jest prosta – dla każdego kto chce w naturalny sposób zadbać o zdrowy sen i lepsze samopoczucie w ciągu dnia.

Pełną ofertę poduszek z gryki znajdziesz tutaj

Related posts

Leave a Comment