materac składany do ćwiczeń kolor
Blog

Jaki kolor materaca gimnastycznego składanego wybrać?

Wybierając materac gimnastyczny składany kierujemy się przede wszystkim jego twardością i rozmiarem. Dobieramy te parametry w zależności od celu, w jakim kupujemy materac składany. Ale w niektórych sklepach możliwy jest samodzielny dobór także koloru materaca składanego. Tylko czym się kierować wybierając kolory materaca gimnastycznego do domu? W tym artykule przedstawimy wam kilka wskazówek!

Kolory materacy składanych dostępne w sklepie internetowym

Aby wybrać kolory materaca do akrobatyki lub innych ćwiczeń dla siebie, w pierwszej kolejności należy zorientować się, jaka kolorystyka materacy jest oferowana przez dany sklep. W Martex Materace dostępne kolory materacy do ćwiczeń składanych to:

– biały,

– szary,

– żółty,

– seledynowy,

– zielony,

– czerwony,

– różowy,

– niebieski,

– brązowy,

– czarny.

materace gimnastyczne składane dostępne kolory

Kolejny krok to zorientowanie się, ile barw można zmiksować w jednym materacu. W przypadku naszych produktów możesz połączyć aż 3 różne kolory w jednym materacu.

Dobór kolorów materaca składanego zgodnie z temperaturą barw

Według teorii kolorów dobrze do siebie pasują kolory o tej samej „temperaturze”. Czyli należy łączyć kolor czerwony z żółtym czy beżowym – bo to kolory ciepłe. Natomiast niebieski z fioletem, ale nie z pomarańczem.

Ważna wskazówka: kolory neutralne takie jak biały, czarny, szary można łączyć z dowolnym innym kolorem nie tylko w materacach do ćwiczeń!

Ten sam kolor w różnych odcieniach

Inną zasadą jest łączenie różnych odcieni tego samego koloru, czyli ciemna czerwień z jasną czerwienią czy pomarańczowym. I na tej samej zasadzie – zielony z seledynowym i z białym. Możliwości takich kombinacji zależą oczywiście od liczby dostępnych pigmentacji skaju, z którego wykonane są pokrowce materacy składanych.

Materace składane do ćwiczeń dla dzieci – dopasowanie do kolorów w pokoju

Nasi milusińscy to jedna z grup, które najczęściej w obecnej sytuacji używają materacy składanych do różnego rodzaju zabaw i ćwiczeń w domu. Materac rozłożony na podłodze pokoju dziecięcego znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka, które roznosi energia 😊. Wybierając materac do ćwiczeń dla dziecka warto kierować się kolorami, jakie lubi Twoja córka lub syn. A to nie zawsze łatwe zadanie! Można też brać pod uwagę kolorystykę pokoju i dobrać barwę materaca do wystroju wnętrza.

Wybierz materac składany w kolorach które lubisz!

Powyższe wskazówki to ogólne zasady doboru kolorów i płynące z naszego doświadczenia zestawy. Przy zakupie materaca składanego do ćwiczeń zawsze dobrym wyborem jest kierowanie się tym, jakie kolory lubi użytkownik materaca 😊. Spersonalizuj swój przyrząd do ćwiczeń lub rehabilitacji tak, aby Tobie ćwiczyło się na nim przyjemnie!

Praktyczne wskazówki prosto od producenta materacy gimnastycznych

Dla tych, którzy po przeczytani powyższych informacji dalej nie mogą się zdecydować mamy dodatkowo dwie porady, które bazują na obserwacji zestawów kolorystycznych, jakie wybierają zwykle nasi klienci.

  1. Ciemne boki i ciemna jedna strona materaca – zauważyliśmy, że duża grupa klientów wybiera dwa kolory różnych stron materaca. Dzięki temu od razu wiedzą, którą stroną położyć materac na podłodze czy innej powierzchni, a na której zawsze wykonują ćwiczenia!
  2. Oto lista najczęstszych zestawów kolorystycznych, jakie wybierają użytkownicy: materac gimnastyczny składany czarno-czerwony, materac rehabilitacyjny składany czarno-szary. Dla dzieci wybierane są często żywe kolory takie jak różowy, żółty, zielony.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był choć trochę pomocny! Zapraszamy do poczytania pozostałych porad na naszym blogu Martex Materace

Related posts

Leave a Comment